Rozmiar tekstu:   
15.12.2009

Księgowanie świadczeń z funduszu alimentacyjnego (OPS)

Pytanie: W ośrodku pomocy społecznej, na podstawie ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów, wypłacane są świadczenia z funduszu alimentacyjnego. Należności te są zaksięgowane w następujący sposób:
§ 0970 „Dochód własny gminy wierzyciela”
§ 0970 „Dochód budżetu państwa”
§ 0970 „Dochód dłużnika gminy”
§ 0970 „Dochód gminy dłużnika wierzyciela”
Po zakończeniu okresu świadczeniowego organ właściwy wierzyciela wydaje decyzję dłużnikowi alimentacyjnemu, w której orzeka zwrot należności wraz z odsetkami z tytułu otrzymanych przez osobę uprawnioną świadczeń z funduszu alimentacjnego. Czy kwotę należności wykazaną w decyzji należy przeksięgować na inne konta?  Czy księgując wypłatę od dłużnika należy zastosować § 0980?
Odpowiedź udzielona: 2 grudnia 2009 r.

Uwaga: artykuł jest dostępny tylko dla zalogowanych użytkowników.

Możesz wykupić też jednorazowy dostęp do tego artykułu przez SMS  


Strona używa plików cookies.

Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się jaki jest cel używania cookies oraz jak zmienić ustawienia cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z bieżącymi ustawieniami przeglądarki.